To już 19. lato, kiedy miłośnicy kina zjeżdżają się do Wrocławia na MFF Nowe Horyzonty. Jakie filmy trzeba zobaczyć podczas Nowych Horyzontów? Jakie gwiazdy odwiedzą Wrocław?

Premiery filmowe i imprezy towarzyszące podczas Nowych Horyzontów

25 lipca rozpoczął się 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Zainaugurowała go polska premiera filmu „Portret kobiety w ogniu” w reżyserii Céline Sciamma. Podczas imprezy zobaczymy jeszcze wiele innych zagranicznych filmów. Gro z nich dotychczas nie miało jeszcze swojej premiery na srebrnych ekranach w Polsce. W programie imprezy nie zabrakło też spotkań ze znakomitymi twórcami ze świata kinematografii oraz dyskusji poświęcycg filmom. 

Nowe Horyzonty – co obejrzeć?

Jeśli macie możliwość skorzystać z tegorocznej uczty cinemanów, to koniecznie wybierzcie się na najnowszy film Quentina Tarantino „Pewnego razu... w Hollywood” produkcji Parasite, który otrzymał Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes. Sprawdźcie też koniecznie najnowszą produkcję Agnieszki Holland, która jest reżyserką „Obywatela Jonesa”. Ponadto ciekawą propozycją wydaje się również polska premiera kolejnego filmu Xaviera Dolana, zatytułowana „Matthias i Maxime”. A jeszcze na dokładkę polecamy obejrzeć kontrowersyjny obraz Françoisa Ozona pt. „Dzięki Bogu”.

Wszystkie projekcje filmów i imprezy towarzyszące potrwają do 4 sierpnia we Wrocławiu.